Kategorie:

Fachowo dobrane opony all terrain są jednym z najlepszych wyborów.

Avatar
Opublikowane przez admin

Czym są opony at? Skrót ten wywodzi się od nazwy, jaką jest all terrain. Opony te są uniwersalnymi oponami terenowymi. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są zarówno do jazdy w terenie, jak również po drogach. Dlatego, że mają trochę łagodniejszy aniżeli w oponach MT bieżnik, są znacznie cichsze, podwyższają ekonomię jazdy, oraz sam komfort.

Fachowo dobrane opony at są jednym z najlepszych wyborów, jeżeli mówimy o poruszaniu się zarówno po zwykłych drogach, jak również poruszanie się w terenie. Sprawdzą się dobrze na piasku, jak i na śniegu. Opony terenowe gwarantują swoim użytkownikom dużą trwałość oraz nośność. Nie gorzej poradzą sobie także w błocie. Zalecane są one dla tych użytkowników, których jazda przedstawia się jako mniej więcej 50% poruszania się po szosie oraz 50% jazdy w terenie. Opony cztery na cztery Jakie opony cztery na cztery dobrze jest kupić do naszego własnego samochodu? Znane są nam 3 odmienne typy, jeżeli mówimy o oponach 4×4. Jednym z tych rodzajów są właśnie omówione wcześniej opony at. Kolejne 2 rodzaje to mud terrain oraz opony highway terrain. Typ mud terrain inaczej opony mt to opony terenowe. Wyróżniają się m.in. szerokimi klockami bieżnika oraz dużą liczbą nacięć na bieżniku.

Nadają się do poruszania się w wyjątkowo trudnych warunkach terenowych. Ich wielką wadą natomiast jest znacznie mniejsza wydajność na szosie. Natomiast opony htdedykowane są jeździe po autostradach czy ulicach. Jeżeli chodzi o ich zachowanie na drodze, to patrząc na trzymanie się drogi, przyczepnośćczy też hamowanie to zachowują się jak normalne opony. Wyróżnia je m.in. dosyć płytki bieżnik ale też dość elastyczne boki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *